PËR DHËNIEN ME QERA TË AMBIENTEVE SHKOLLORE - mars 2010

Bazuar në Nenin 44/a të Ligjit 8652, datë 31.07.2000 “ Për organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore” ,V.K.M-së Nr.1712 datë 24.12.2008 “Për dhënien me qira ose enfiteozë të pasurive shteterore”, i ndyshuar, Udhezimit Nr.316,datë 08.04.2009 “Për zbatimin e  V.K.M –së Nr.1712 ““Për dhëninen me qira ose enfiteozë të pasurive shteterore”,

Bashkia Korcë shpall Konkurimin:

"PËR DHËNIEN ME QERA TË AMBIENTEVE SHKOLLORE"

Për këtë,
Do tëjepen me qera, me konkurrim : Një ambient me sipërfaqe 37.7 m ² në shkolla “Demokracia “ ,nje ambient me sipërfaqe 37.74 m² ne shkolla “Ismail Qemali”,një   ambient me siperfaqe 25.25 m² në shkolla “Naim Frasheri”, nje ambjent me siperfaqe 18.75, te shkolla “Stravri Themeli”, nje ambjent me siperfaqe 148.321 m2, te shkolla “Raqi Qirinxhi”, nje ambjent me siperfaqe 39.26, te shkolla “Nuci Naci. Këto ambiente do te jepen me qira me qellim implementimin e projektit te Bashkisë “Kantinat Shkollore –të promovojmë te ushqyerit e shëndetshem”.
Çmimi  dysheme do te jetë 150 leke/m² ne muaj. Këto ambiente do te jepen me qera me nje afat 1 vjeçar .

1.      Shkollat do të grupohen me 2 grupe. Në grupin e parë do të perfshihen shkollat “Naim Frasheri”, “Stavri Themeli” dhe “Nuci Naci”. Ne grupin e dyte do te perfshihen shkollat “Raqi Qirinxhi”, “Ismail Qemali” dhe “Demokracia”.
2.      Konkurenti i cili do te renditet i pari ne klasifikim pas vleresimit te komisionit ka te drejte te perzgjedhe i pari njerin nga grupimet e shkollave te cilin do ta marre me qera. Konkurenti, i cili do te renditet i dyti ne klasifikim pas vleresimit te komisionit, do të marrë me qira grupin tjetër të shkollave.
3.      Në këto ambiente do tregetohen produkte ushqimore për nxenësit e shkollave .
4.
5.      Pikët vlerësuese :
1.      Niveli i investimit ( te jete i shprehur ne lek ) 15 pikë
2.      Niveli i punësimit                                              15 pikë
3.      Tarifa e qerasë                                                  30 pikë
4.      Pergjegjësite e konkurrenteve për higjenën dhe sigurinë ushqimore qe përfshijnë:                                                            40 pikë .
o       Te sigurojne ambiente frigoriferike dhe ftohese për çdo periudhe te vitit
o       Materialet e brendshme te tregetimit te jene lehtesisht te pastrueshme
o        Te garantojnë mbrojtjen e mjedisit nga ndotjet .
o       Në këto ambiente do te tregetohen vetem produkte ushqimore te fresketa si : fruta,perime,drithëra,lëngje frutash, ujë, qumësht dhe nenprodukte te tij.Këto produkte te jenë të certifikuara për cilësinë e tyre nga institucionet përkatëse.

6.      Dokumentat do te dorëzohen ne Zyrën e protokollit te Bashkisë Korçë deri ne datë 25.03.2010 ora 10:00 .Konkurrsi do të zhvillohet në datë 25.03.2010 ora 10:00 në sallën e mbledhjeve te Bashkisë Korçë .

Dokumentat qe do te paraqesin konkurrentet per konkurrim do te permbajnë:

·        Kërkesën e subjekti për marrjen me qera të objektit .
·        Planbisnesin e hollesishem per venin ne funksionim te objekti, ku te pershkruhen qarte plani i punesimit, plani i investimeve dhe treguesit qe do te realizohen. Te pecaktojne frigoriferet që do te vendosin . Menyren   se si do te sigurojne se do te mbajnë pastër ambientin që do të marrin me qira .Të përshkruajnë ushqimet qe do te tregëtojne si dhe te vertetojnë cilesinë e tyre .
·        Oferten per tarifen mujore te qirasë .
·        Çertifikaten e regjistrimit te subjektit ne Q.K.R ose vendimin e regjistrimit ne gjykatë
·        NUIS-in dhe vertetimin nga dega e tatimeve per shlyerjen e detyrimeve tatimore dhe te sigurimeve shoqerore .
·        Vertetim nga instiucionet perkatëse se subjekti nuk eshtë ne ndjekje penale dhe se nuk ka proces gjyqesor lidhur me veprimtarinë.
·        Lejë  higjeno-sanitare
·        Librezë  shendetësore .
Për shqyrtimin e ofertave pranë Bashkisë është ngritur komisioni përkatës.

Dokumentat do te dorëzohen ne Zyrën e protokollit te Bashkisë Korçë deri ne datë 25.03.2010 ora 10:00 .Konkursi do të zhvillohet në datë 25.03.2010 ora 10:00,  në sallën e mbledhjeve te Bashkisë Korçë.

JU MIRËPRESIM !
NGA BASHKIA KORCE