Teatër në Korçë, Vassa Zheleznova - M.Gorky

Teatër në Korçë, Vassa Zheleznova - M.Gorky

Në skenën e Teatrit “Andon Z. Çajupi” i tejmbushur me artdashës korçarë u luajt Vassa Zheleznova - M.Gorky, një nga veprat e dramaturgjisë klasike botërore. Loja fantastike e aktorëve dhe puna e regjisorit Enke Fezollari mjeshtër i artit skenik grek krijuan së bashku një sukses të padiskutuar.

Shfaqje për fëmijë "Grinç vjedh Krishtlindjen"

Shfaqje për fëmijë "Grinç vjedh Krishtlindjen"

Plot të qeshura e gëzim ishte e premtja tek Teatri “Andon Z. Çajupi” me fëmijët e qendrave sociale në Bashkinë Korçë. “Grinç vjedh Krishtlindjen” është shfaqja që trupa e teatrit të fëmijëve sjell për të disatën herë në Korçë dhe fëmijët e presin gjithmonë me shumë dashuri.

Java Kulturore Hungareze

Java Kulturore Hungareze

Për të dytin vit radhazi Korça mirëpret Javën Kulturore Hungareze. Nata Hungareze ka ardhur në Teatrin “Andon Z. Çajupi” me ekspozitën për Sándor Petöfin-n, poetin kombëtar hungarez dhe veprat e artistes hungareze Anna Kónya.

read more

"Jorganxhi Story" në Korçë

"Jorganxhi Story" në Korçë

Jorganxhi Story solli shumë emocione dhe nostalgji mbrëmjen e djeshme tek Teatri “Andon Z. Çajupi”. Në një sallë të tejmbushur me artdashës u përcoll me profesionalizëm gjithë krijimtaria e familjes Jorganixhi, nga vetë anëtarët e familjes dhe artistë të tjerë, të cilët e bënë akoma më të bukur mbrëmjen.

 

Koko Fest, Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë mbylli me sukses edicionin e tij të 10-të

Koko Fest, Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë mbylli me sukses edicionin e tij të 10-të

Koko Fest, Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë mbylli me sukses edicionin e tij të 10-të. 8 netë, 8 shfaqje nga trupa teatrale nga brenda dhe jashtë vendit dhuruan të qeshura pafund.

 

“Nata e dymbëdhjetë” u shfaq këtë fundjavë në teatrin e Korçës

“Nata e dymbëdhjetë” u shfaq këtë fundjavë në teatrin e Korçës

U shfaq këtë fundjavë në Teatrin “Andon Z. Çajupi” premiera e komedisë “Nata e dymbëdhjetë” e Shekspir. Një shfaqje e bukur, e cila u mirëprit me shumë duartrokitje në sallën e tejmbushur të teatrit të Korçës.

Fundjavat e artit në Korçë janë padyshim më të bukurat.

 

“Nata e dymbëdhjetë” vjen këtë fundjavë në teatrin e Korçës

“Nata e dymbëdhjetë” vjen këtë fundjavë në teatrin e Korçës

Kryevepra e Shekspirit “Nata e dymbëdhjetë” do të vijë këtë fundjavë në skenën e Teatrit “Andon Z. Çajupi” në Korçë.

Një komedi që nuk duhet humbur!

Data 15/16, ora 19:00. 

Koncert në kuadër të Festës së Muzikës

Koncert në kuadër të Festës së Muzikës

Në kuadër të Festës së Muzikës dhe Javës së Kulturës Ndërkombëtare Ambasada e Francës në Shqipëri në bashkëpunim me Aleancën Franceze në Korçë dhe Radio Televizionin Shqiptar sollën përmes një koncerti veprat e kompozitorëve më të njohur francezë mes dirigjimit të maestro Aurelien Azan Zielinski dhe violinistes franceze Anna Göckel.

 

Kori "Lira" uron

Kori "Lira" uron

Kartolina e urimit nga kori "Lira", Nderi i Kombit.

Urimi më i bukur nga Korça!

Komedia "Shtëpiakë të Dëshpëruar"

Komedia "Shtëpiakë të Dëshpëruar"

Në skenën e Teatrit "Andon Z. Çajupi" gjatë gjithë muajit dhjetor janë ngjitur shfaqje të cilat janë duartrokitur dhe janë pëlqyer shumë nga publiku artdashës.

Komedia "Shtëpiakë të dëshpëruar" solli argëtim dhe të qeshura pafund nën interpretimin e jashtëzakonshëm të aktorëve Artan Imami, Gentian Zenelaj dhe Indrit Çobani.

back