Njoftim

NJOFTIM MBI REZULTATET E VERIFIKIMIT PARAPRAK  PËR LËVIZJE PARALELE NË KATEGORINË E ULËT DREJTUESE

Lloji  i diplomës “Master Shkencor”

Në zbatim  të nenit 26, të ligjit 152/2013 “Për nëpunësin civil” i ndryshuar,si dhe Vendimin nr. 242 datë 18.03.2015 të Këshillit të Ministrave, Njësia e Menaxhimit të Burimeve Njerëzore pranë Institucionit të Bashkisë Korçë, në përfundim të verifikimit paraprak të kandidatëve , për përmbushjen e kushteve të lëvizjes paralele dhe kërkesave të veçanta të përcaktuara në shpalljen për konkurrim, njofton se për grupin e pozicioneve :

 

  • 1 (një) Përgjegjës  i Sektorit të  Turizmit dhe Projekteve, kategoria III.a/1.

 

 

 


 

 

read more

Njoftim

NJOFTIM MBI REZULTATET E VERIFIKIMIT PARAPRAK  PËR LËVIZJE PARALELE NË KATEGORINË E LARTË DREJTUESE

Lloji  i diplomës: “Master Shkencor” në Fakultetin Ekonomik

Në zbatim  të nenit 26, të ligjit 152/2013 “Për nëpunësin civil” i ndryshuar,si dhe Vendimin nr. 242 datë 18.03.2015 të Këshillit të Ministrave, Njësia e Menaxhimit të Burimeve Njerëzore pranë Institucionit të Bashkisë Korçë, në përfundim të verifikimit paraprak të kandidatëve , për përmbushjen e kushteve të lëvizjes paralele dhe kërkesave të veçanta të përcaktuara në shpalljen për konkurrim, njofton se për grupin e pozicioneve :

  • 1 (një) Drejtor i Drejtorisë së Përgjitshme të Financës, Buxhetit dhe Menaxhimit Financiar dhe Kontrollit, kategoria II.a.

 

 

 

 


 

read more
Çelet ekspozita "Një mijë ngjyrat e jetës sime"

Çelet ekspozita "Një mijë ngjyrat e jetës sime"

Çelet ekspozita "Një mijë ngjyrat e jetës sime", nga Ardian Karakashi. Së shpejti në Korçë hapet galeria e re e artit tek ish-godina e prefekturës, ku do te presim çdo artist për të ekspozuar krijimtarinë e tij.

Gjimnazi "Raqi Qirinxhi" fitues i Rin Show 2022

Gjimnazi "Raqi Qirinxhi" fitues i Rin Show 2022

Një mbrëmje e mrekullueshme, me emocione dhe performanca të shkëlqyera. Suksese të gjitha shkollave konkurente!

Takim me kryebashkiakun e Selanikut z.Konstantinos Zervas

Takim me kryebashkiakun e Selanikut z.Konstantinos Zervas

Kryetari i Bashkisë Korçë ka realizuar në Selanik takimin e parë zyrtar me kryebashkiakun e Selanikut z.Konstantinos Zervas, si mundësi për t’i hapur rrugën bashkëpunimit në projekte konkrete mes dy bashkive.

read more
"Toka më krijoi, unë krijoj për tokën"

"Toka më krijoi, unë krijoj për tokën"

Me rastin e Ditës Botërore të Tokës nxënësit e shkollës "Themistokli Gërmenji" organizuan një sfilatë me materiale të riciklueshme.Veshjet e realizuara nga vetë nxënësit përcillnin mesazhe sensibilizuese për rëndësinë dhe ruajtjen e mjedisit.

Plani Vendor i Veprimit për Vullnetarizmin

Plani Vendor i Veprimit për Vullnetarizmin

Bashkia Korçë në partneritet me organizatën Projekte Vullnetare Ndërkombëtare dhe Kongresin Rinor Kombëtar, ka organizuar një tryezë diskutimi për hartimin e Planit Vendor të Veprimit për Vullnetarizmin.

read more
Finalja e parë e Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra

Finalja e parë e Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra

Luhet finalja e parë e Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra.

Ora 19:00, pallati i sportit "Tamara Nikolla".

Nata e parë e Rin Show

Nata e parë e Rin Show

Nata e parë e Rin Show me yjet e shkollës "Faik Konica".

Suksese të gjithë konkurentëve!

Nata e dytë e Rin Show

Nata e dytë e Rin Show

Nxënësit e shkollës "Ymer Dishnica" ishin konkurentët e ditës së dytë të "Rin Show". Super të talentuar në kërcim, aktrim, muzikë dhe modelim.

Sot në orën 19:00 kolegji "Platon", tek teatri "Andon Z. Çajupi".

Rrëfime përrallash për fëmijë "Tapeti magjik"

Rrëfime përrallash për fëmijë "Tapeti magjik"

Rrëfime përrallash për fëmijë "Tapeti magjik"

Sa shumë u argëtuan vogëlushët e shkollës "Sevasti Qiriazi" sot tek biblioteka "Thimi Mitko", teksa dëgjonin rrëfimet e përrallave. Një sërë aktivitetesh të bukura për fëmijë do të vijojnë gjatë gjithë panairit të pranverës!

Ambasadori i Kinës në Shqipëri viziton Bashkinë Korçë

Ambasadori i Kinës në Shqipëri viziton Bashkinë Korçë

Vizita e ambasadorit të Kinës në Shqipëri z. Ding Zhou në Bashkinë Korçë.

read more
Nata e dytë e Rin Show

Nata e dytë e Rin Show

Me kolegjin "Platon" mbyllet nata e dytë e "Rin Show".

Suksese të gjithëve!

Rin Show

Rin Show

RIN SHOW, formati artistik më i dashur për të rinj!

Argëtim pafund me talentet, të cilët do të jenë artistët e së ardhmes.

 

read more
Pashka në Korçë

Pashka në Korçë

GËZUAR PASHKËN!

Aktivitete me rastin e Ditës Botërore të Tokës dhe Ditës Botërore të Librit.

Aktivitete me rastin e Ditës Botërore të Tokës dhe Ditës Botërore të Librit.

Një sërë aktivitetesh janë zhvilluar tek biblioteka "Thimi Mitko" me rastin e Ditës Botërore të Tokës dhe Ditës Botërore të Librit.

read more
Urë e re "bailey" për banorët e Voskopit

Urë e re "bailey" për banorët e Voskopit

Banorët e zonës së Voskopit do ta kenë më të lehtë lëvizjen drejt fermave të tyre. Falë Forcave të Armatosura, me mbështetjen e Ministrisë së Mbrojtjes, mundësuam në këtë fshat urën "bailey" 24 m të gjatë, e cila shkurton distancat dhe ul koston e fermerëve për nxjerrjen e prodhimeve bujqësore.

Korça Blooms in Spring

Korça Blooms in Spring

KORÇA BLOOMS IN SPRING

Kalendari i aktiviteteve të muajit prill! 18 prill-18 qershor, mos humb aktivitetet e Panairit të Pranverës!

Dita Ndërkombëtare e Tokës

Dita Ndërkombëtare e Tokës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Tokës, u organizuan një sërë aktivitetesh argëtuese dhe edukuese për fëmijë. Çdo ditë të kujdesemi të mbrojmë tokën, të mbajmë pastër mjedisin, për shëndetin e fëmijëve tanë!

Dita Ndërkombëtare e Tokës

Dita Ndërkombëtare e Tokës

22 Prilli - Dita Ndërkombëtare e Tokës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Tokës, u angazhuam për pastrimin e zonës së ish-gropës në lagjen 8 të qytetit.

read more
Korça Blooms in Spring

Korça Blooms in Spring

KORÇA BLOOMS IN SPRING

Pranvera vjen më bukur në Korçë, me një kalendar të gjatë aktivitetesh. Nga data 18 Prill- 18 Qershor, ja vlen të jesh në Korçë dhe të bëhesh pjesë e Panairit të Pranverës.

Zv. ambasadorja suedeze viziton Bashkinë Korçë

Zv. ambasadorja suedeze viziton Bashkinë Korçë

Vizita e zv.ambasadores suedeze znj.Petra Burcher njëherazi edhe Dr. e Agjencisë Suedeze për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar në Bashkinë Korçë.

read more
"Të sigurt mbi dy rrota"

"Të sigurt mbi dy rrota"

Nuk mjafton vetëm të dimë të pedalojmë biçikletën por edhe të njihemi me rregullat e qarkullimit rrugor dhe me sinjalistikën rrugore. "Të sigurt mbi dy rrota" është aktiviteti që bëri bashkë nxënës nga 7 shkolla të qytetit, nga mosha 10-12 vjeç, ku fitues të këtij edicioni të tretë janë shpallur nxënësit e shkollës "Stavri Themeli".

Koncerti recital i violinistes korçare Stela Bello

Koncerti recital i violinistes korçare Stela Bello

Violinistja korçare Stela Bello, e shoqëruar nga pianistja Mirela Sykja, dhuruan emocione të bukura për publikun korçar në sallën e teatrit "A.Z.Çajupi". Të gjithë të pranishmit shijuan interpretimet e mrekullueshme nga pjesë të zgjedhura të muzikës klasike.

Fitore e vajzave të ekipit të "Skënderbeut"

Fitore e vajzave të ekipit të "Skënderbeut"

Vajzat e Skënderbeut fitojnë kundër ekipit të Partizanit me rezultatin 3-0. Një hap i sigurt drejt finales së sezonit për t'u kurorëzuar kampionë të Shqipërisë në këtë edicion.

Takim me kryetarët e bashkive të Kozanit dhe Bitolës

Takim me kryetarët e bashkive të Kozanit dhe Bitolës

Gjatë një takimi virtual me kryetarët e bashkive të Kozanit, Greqisë dhe Bitolës në Maqedoninë e Veriut. 

read more
Vizita e ambasadorit Gjerman në landfillin e Maliqit

Vizita e ambasadorit Gjerman në landfillin e Maliqit

Kryetari i Bashkisë Korçë së bashku me ambasadorin gjerman dhe kryetarin e bashkisë Maliq, morën pjesë në konkursin e pikturës me tematikë "Sfidat Mjedisore", organizuar me nxënësit e shkollave 9-vjeçare të Korçës dhe Maliqit, në ambientet e landfillit rajonal në Maliq.

read more
Mbrëmje artistike "Na flet Asdreni"

Mbrëmje artistike "Na flet Asdreni"

"Na flet Asdreni"

Një mbrëmje e bukur artistike në teatrin "A.Z.Çajupi" në Korçë, me rastin e 150 vjetorit të lindjes së shkrimtarit Aleksandër Stavre Drenova. (Asdreni). Me artistë nga Kosova dhe artistët korçarë, të cilët mes vargjesh dhe këngësh risollën jetën dhe krijimtarinë e Asdrenit.

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, viziton ambientet e Qendrës së Teknologjisë dhe Inovacionit

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, viziton ambientet e Qendrës së Teknologjisë dhe Inovacionit

Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë në Shqipëri, z.Peter Zingraf dhe një grup gazetarësh të mediave në Shqipëri, vizitua ambientet e Qendrës së Teknologjisë dhe Inovacionit.

read more
Na flet Asdreni

Na flet Asdreni

"NA FLET ASDRENI"

Mbrëmje e bukur artistike me rastin e 150 vjetorit të lindjes së shkrimtarit Aleksandër Stavre Drenova.

Ora 20:00 në teatrin "A.Z.Çajupi", Korçë.

Paketa trajnimi dhe mundësi punësimi për të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë

Paketa trajnimi dhe mundësi punësimi për të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë

Vizioni ynë për ta kthyer Korçën në kryeqendrën e teknologjisë dhe inovacionit në Shqipëri, ka në fokus të punës sonë të rinjtë dhe punësimin e tyre. Bashkëpunimi me kompanitë e suksesshme si Ikub dhe InfoSoft do të mundësojë paketa trajnimi, duke ofruar edhe mundësi punësimi për të rinjtë që do të bëhen pjesë e këtyre trajnimeve.

Vizita e kryetarit të bashkisë në ambasadën italiane

Vizita e kryetarit të bashkisë në ambasadën italiane

Kryetari i bashkisë pati një vizite zyrtare në ambasadën italiane në Tiranë, me ambasadorin italian si dhe përfaqësues të agjencive të ndryshme italiane në Shqipëri.

read more
150 vjetori i lindjes së Asdrenit

150 vjetori i lindjes së Asdrenit

150 vjetori i lindjes së shkrimtarit të madh Aleksandër Stavre Drenova (Asdreni). Në përkujtim të figurës së rilindasit, u organizua një aktivitet në të cilin janë recituar poezi, si edhe janë kënduar këngë patriotike nga kori "Lira" me tekste të autorit.

Njoftim

Njoftim

Ju njoftojmë se ditën e enjte, datë 14.04.2022 nga ora 11:00 deri në orën 13:00, tek Biblioteka “Thimi Mitko”, do të zhvillohet një takim nga Avokati i Popullit, një ditë e hapur për pritjen e ankesave të qytetarëve si dhe një takim me shoqatat të cilat operojnë në mbrojtje të të drejtave të njeriut.

Jeni të mirëpritur!

 

Labirinti i Migracionit

Labirinti i Migracionit

Labirinti i Migracionit është instalacioni i vendosur tek sheshi i Katedrales, të cilin mund ta vizitoni gjatë ditëve në vijim. Merrni pjesë në sesionet informuese dhe trajnimet e programeve të Migracionit të GIZ.

Dita Ndërkombëtare e Romëve

Dita Ndërkombëtare e Romëve

Në kuadër të 8 prillit, Ditës Ndërkombëtare të Romëve, Bashkia Korçë ka organizuar një sërë aktivitetesh dhe një ekspozitë me titull "Nga një pikë uji që bie, lind një lule." Nxënësit pjesëmarrës nga disa shkolla të qytetit, sollën në telajo punët e tyre, të cilat u vlerësuan me çmime.

Diplomohen 15 studentët e parë në kursin e programimit Java

Diplomohen 15 studentët e parë në kursin e programimit Java

15 studentët e parë të diplomuar në kursin e programimit Java, së shpejti do të punësohen në dy kompanitë teknologjike që do të hapin degët e tyre në Korçë. Prej kohësh kemi filluar programin e trajnimeve në disiplina të lidhura me ICT, i cili deri tani ka rezultuar i suksesshëm.

read more
Aksioni i pastrimit

Aksioni i pastrimit

Në ditën e dytë të aksionit të pastrimit puna vijoi në lagjet 1, 2, 3, 4 si edhe në rrugën "Sotir Kozmo" në lagjen 10 të qytetit.

Ekspozita ndërkombëtare me fotografi "Ëndrrat që Mbartim"

Ekspozita ndërkombëtare me fotografi "Ëndrrat që Mbartim"

Çelet ekspozita ndërkombëtare me fotografi "Ëndrrat që Mbartim". Bashkia Korçë në bashkëpunim me Caritas-in Shqiptar dhe UNHCR, në partneritet me Ministrinë e Brendshme dhe Caritas Austri, sjellin në këtë ekspozitë momente dhe portrete të refugjatëve dhe migrantëve në Shqipëri.

read more
Aksioni i pastrimit

Aksioni i pastrimit

Çdo zonë e qytetit do të jetë më e pastër nëse të gjithë kujdesemi për ambientin që na rrethon!

read more

Njoftim

SHPALLJE PËR VENDE TË LIRA PUNE

POLICIA BASHKIAKE

 

Në zbatim të ligjit 139/2015 “Për vetëqeverisjen  vendore” si dhe të ligjit Nr. 8224 datë 23.04.1998 “Për organizimin dhe funksionimin e Policisë të Bashkisë dhe të Komunës”, i ndryshuar me ligjin Nr.8335 datë 23.04.1998 si dhe në “Urdhërin e përbashkët për miratimin e Rregullores së brendshme “TIP” të Policisë Bashkiake dhe të Komunës”, Bashkia Korçë fton të gjithë të interesuarit të marrin pjesë në proçedurat për plotësimin vendeve vakante në Policinë Bashkiake si më poshtë:

read more

Njoftim

PAKETA E REZISTENCËS SOCIALE

Këshilli i Ministrave ka miratuar VKM Nr.159 datë 12.03.2022 për mbështetje financiare të kategorive në nevojë.

Përfitojnë mbështetje financiare në masën 3.000 lekë në muaj për një periudhë 3 mujore (Prill, Maj, Qershor) 2022 kategoritë të cilat trajtohen me pagesë pranë Drejtorisë së Kujdesit Social, Bashkia Korçë.

 

 

read more
Zyra e Migracionit dhe Diasporës takim me pjesëmarrje të institucioneve dhe OJF-ve

Zyra e Migracionit dhe Diasporës takim me pjesëmarrje të institucioneve dhe OJF-ve

Zyra e Migracionit dhe Diasporës, pranë Bashkisë Korçë organizoi një takim me pjesëmarrje të institucioneve dhe OJF-ve që kanë në fokus të punës, migracionin, diasporën dhe të rikthyerit.

read more
Korça pa makina

Korça pa makina

Korça i bashkohet nismës për mbrojtjen e mjedisit dhe jetën e shëndetshme, duke përdorur më pak makinën. Prej datës 3 prill e në vazhdim, e diela e parë e çdo muaji do të jetë ditë pa makina.

read more
Paketë e re trajnimi dhe punësimi për të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit

Paketë e re trajnimi dhe punësimi për të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit

Je i apasionuar pas teknologjisë? Dëshiron të bëhesh edhe ti pjesë e një prej paketave të trajnimit që ofrojnë mundësi punësimi? Bashkia Korçë në bashkëpunim me InfoSoft Systems, Info Business Solutions dhe ikubINFO, ofron për të gjithë të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit një paketë të re trajnimi dhe punësimi.

read more
Vazhdon puna për pastrimin e kanaleve kulluese në të gjitha njësitë administrative

Vazhdon puna për pastrimin e kanaleve kulluese në të gjitha njësitë administrative

Në të gjitha Njësitë Administrative është bërë një punë e mirë për pastrimin e kanaleve kullues. Ndërmarrja e Shërbimeve Publike aktualisht vazhdon punën në fshatin Mborje, Polenë dhe tek ish NB-ja.

Opera "Vilhem Tel" dhuron emocione për artdashësit korçarë

Opera "Vilhem Tel" dhuron emocione për artdashësit korçarë

Magjike skena e teatrit "A.Z.Çajupi" ! Opera "Vilhem Tel" e ndjekur me shumë admirim nga artdashësit korçarë dhe interpretuar me finesë nga të gjithë artistët, dhuroi emocione të papërsëritshme.

Fëmijët mbjellin pemë tek Qyteza e Fëmijëve

Fëmijët mbjellin pemë tek Qyteza e Fëmijëve

Hapësira përreth Qytezës së Fëmijëve u bë më e bukur sot, nga pemët e para që mbollën fëmijët me prindërit. Sa mirë kur fëmijët ja dinë dhe ja mësojnë vlerën natyrës përmes përvojave të tyre.

Takim me përfaqësuesen e USAID në Shqipëri znj. Mischere Kawas

Takim me përfaqësuesen e USAID në Shqipëri znj. Mischere Kawas

Me përfaqësuesen e Usaid në Shqipëri znj. Mischere Kawas, diskutuam për projekte inovative për Korçën. Korça shumë shpejt do të jetë kryeqendra e teknologjisë dhe e projekteve Smart City.

Njoftim

Njoftim

Në 24 mars, ora 18.00, në sallën e teatrit, shfaqet opera “Vilhem Tel” realizuar si bashkëpunim i Bashkisë Korçë me Ambasadën Zvicerane. Opera me 3 akte, një shfaqje elitare realizuar nën kujdesin e mjeshtres Suzana Turku.
Vizita e Ambasadorit Soreca në Bashkinë Korçë

Vizita e Ambasadorit Soreca në Bashkinë Korçë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, z.Luigi Soreca vizitoi bashkinë. Kryetari i Bashkisë Korçë i shprehu falenderimet për punën e bërë gjatë periudhës së shërbimit si Ambasador në Shqipëri, për rolin e tij në mbështetje të anëtarësimit në BE dhe për bashkëpunimet e shumta që kemi pasur me projekte infrastrukturore por edhe në zhvillimin e artit, kulturës dhe turizmit.

Njoftim

Njoftim

Mbrëmje muzikore! Mardit Lleshi në violonçel dhe Bledi Boraku në kitarë elektrike sjellin krijimtarinë e tyre me titull "Saggio".

Ditën e premte, datë 18 mars ora 19:00, tek biblioteka "Thimi Mitko".

Hyrja e Lirë!

Marrëveshje bashkëpunimi me "Organizatën për Menaxhimin e Destinacionit"

Marrëveshje bashkëpunimi me "Organizatën për Menaxhimin e Destinacionit"

Bashkia Korçë nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimit me "Organizatën për Menaxhimin e Destinacionit", në kuadër të projektit "Riciklimi i Plastikës Para se të Kthehet në Mbetje".

read more
100-vjetori i marrëdhënieve miqësore midis Shqipërisë dhe Japonisë

100-vjetori i marrëdhënieve miqësore midis Shqipërisë dhe Japonisë

Në 100-vjetorin e marrëdhënieve miqësore midis vendit tonë dhe Japonisë, kryetari i Bashkisë Korçë priti Amabasadorin e Japonisë në Shqipëri z. Micujuki Takada.

read more
Bordi Këshillues i Korça Innovation and Technology Hub

Bordi Këshillues i Korça Innovation and Technology Hub

Projekti ynë ambicioz për ta kthyer Korçën në qendrën më të madhe të teknologjisë dhe inovacionit po ecën në hapat e duhur.

read more
Njoftim

Njoftim

Agrichallenge, konkursi që bën bashkë bujqësinë dhe inovacionin në finalen e madhe. 

read more
135-vjetori i themelimit të Mësonjëtores së Parë Shqipe

135-vjetori i themelimit të Mësonjëtores së Parë Shqipe

Dita e mësuesit përkon me 135-vjetorin e themelimit të Mësonjëtores së Parë Shqipe, vendi ku lindi arsimi. Me këtë rast u çel një ekspozitë e veçantë me botime të mësuesëve korçarë ndër vite. Tekste letrare, shkollore dhe historike, botime me vlerë të cilat dëshmojnë punën e një plejade të tërë mësuesish.

Ekspozitë, "Botimet e mësuesve korçarë ndër vite"

Ekspozitë, "Botimet e mësuesve korçarë ndër vite"

Në Ditën e Mësuesit vjen një ekspozitë shumë e veçantë me titull, "Botimet e mësuesve korçarë ndër vite". Dokumenta të rëndësishme historike dhe fakte interesante të cilat dëshmojnë punën e bukur të mësuesit. 7 mars, orën 11:30, tek Muzeu i Arsimit "Mësonjëtorja e parë Shqipe".

Aksioni i pastrimit

Aksioni i pastrimit

Vazhdon puna për aksionin e madh të pastrimit edhe në lagjet 1, 2, 3, 11 dhe 12 të qytetit. Në çdo Njësi Administrative dhe kudo në qytet, po bëhet një punë e shkëlqyer nga Ndërmarrja e Shërbimeve Publike.

Situata e normalizuar e rrugëve pas reshjeve të borës

Situata e normalizuar e rrugëve pas reshjeve të borës

Që prej mbrëmjes së djeshme deri në orët e para të mëngjesit, ka vijuar puna kudo në qytet dhe në të gjitha Njësitë Administrative për hapjen e rrugëve nga bora.

read more
Aktivitete tek Qyteza e Fëmijëve

Aktivitete tek Qyteza e Fëmijëve

Muaji mars vjen me plot aktivitete tek Qyteza e Fëmijëve. Olimpiada, panaire dhe shumë argëtim për fëmijët. Ju presim!

Njoftim

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e borës vazhdojnë të jenë prezente në Bashkinë Korçë. Në këto ditë të ftohta, Drejtoria e Kujdesit Social dhe Policia Bashkiake janë të angazhuar në terren duke ofruar ndihmë për çdo rast emergjent, për personat në nevojë dhe të pastrehë. Ju bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të cilët do të konstatojnë raste të tilla të telefonojnë në numrat e mëposhtëm:

0692309388 0692668597

Korça, qyteti i dëshiruar për fëmijët

Korça, qyteti i dëshiruar për fëmijët

Çdo ditë me përkushtim punojmë që Korça të jetë qyteti i mundësive, i të ardhmes më të mirë, për fëmijët.

read more
Në terren për të normalizuar situatën nga reshjet e borës

Në terren për të normalizuar situatën nga reshjet e borës

Prej orëve të para të mëngjesit NSHP-ja ka qenë në terren me borëpastruese, fadroma dhe puntorë, në qytet dhe në çdo Njësi Administrative. Situata është normalizuar, ndërkohë që puna për pastrimin e borës vazhdon në të gjitha njësitë.

Gjysëm finalja e Agrichallenge

Gjysëm finalja e Agrichallenge

Në ambientet e bibliotekës publike "Thimi Mitko" u zhvillua gjysëm finalja e Agrichallenge, konkursi inovator i cili bashkoi dhjetra të rinj të apasionuar pas teknologjisë dhe bujqësisë.

read more
Vizita e Ambasadorit të Republikës së Italisë në Shqipëri, në Bashkinë Korçë

Vizita e Ambasadorit të Republikës së Italisë në Shqipëri, në Bashkinë Korçë

Qeveria Italiane është një mbështetje e madhe e disa projekteve të rëndësishme të zbatuara në Korçë, si ndërtimi i çerdhes numër 2 të qytetit, tregu industrial, markata e fruta-perimeve dhe së fundi tregu i gjësë së gjallë.

read more
Bashkia Korçë - Bashki Mike e Fëmijëve

Bashkia Korçë - Bashki Mike e Fëmijëve

Drejtori i UNICEF në Shqipëri z.Roberto de Bernardi, nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me kryetarin e bashkisë, për ta kthyer Korçën në qytetin e parë miqësor për fëmijët në Shqipëri.

read more
Aksioni i pastrimit

Aksioni i pastrimit

Vijon puna për aksionin e madh të pastrimit. Çdo zonë e qytetit do të jetë më e pastër falë punës së vazhdueshme të punonjësve të Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike.

Njoftim

SHPALLJE PËR NËPUNËS CIVIL PËR LËVIZJE PARALELE, PËR NGRITJE NË DETYRË, PRANIM NGA JASHTË SHËRBIMIT CIVILNË KATEGORINË E MESËM DREJTUESE

Lloji  i diplomës “Master Shkencor”

 

read more
Qendër për Moshën e Tretë në lagjen 12

Qendër për Moshën e Tretë në lagjen 12

Një tjetër qendër për Moshën e Tretë i shtohet Korçës në lagjen 12. Më shumë hapësira të dedikuara për gjyshërit, për të kaluar një pjesë të ditës duke konsumuar kafen dhe shtypin e ditës falas, dhe duke u argëtuar me aktivitete të ndryshme.

read more
Vijon aksioni i pastrimit në njësitë administrative

Vijon aksioni i pastrimit në njësitë administrative

Pas Njësive Administrative Bulgarec dhe Voskop aksioni i pastrimit po vijon edhe në njësitë Mollaj dhe Drenovë.

Rihapen Qendrat Ditore të Moshës së Tretë

Rihapen Qendrat Ditore të Moshës së Tretë

Rihapen 4 qendrat e të moshuarve në Korçë. Pas periudhës së pandemisë, gjyshërit kanë mundësinë të kalojnë kohë në shoqërinë e njëri-tjetrit, të konsumojnë kafen dhe të lexojnë shtypin e ditës falas, si edhe të argëtohen me lojra të ndryshme.

Ladies in Love

Ladies in Love

Mbrëmja e veçantë dedikuar femrave dhe dashurisë, bëri bashkë korçaret e mrekullueshme, në një mbrëmje muzikore plot emocione, tek teatri "A.Z.Çajupi".

Rikonstruksion i trotuarëve në qytet

Rikonstruksion i trotuarëve në qytet

Ka filluar puna për rikonstruksionin e trotuarëve në lagjen 8, rruga "Viktimat e 7 Shkurtit", një përmirësim i ndjeshëm për lëvizjen e këmbësorëve.

Fitore e vajzave të ekipit të "Skënderbeut" kundër ekipit Barleti Volley

Fitore e vajzave të ekipit të "Skënderbeut" kundër ekipit Barleti Volley

Krenarë për vajzat e ekipit të Skënderbeut! Një fitore e merituar 3-0 kundër ekipit Barleti Volley që na çon në finalen e kupës së Shqipërisë. Mirënjohje për mundin dhe sakrificën tuaj!

Vazhdon puna për aksionin e pastrimit

Vazhdon puna për aksionin e pastrimit

Vazhdon puna për aksionin e madh të pastrimit, në qytet dhe në të gjitha Njësitë Administrative. Bëhu edhe ti pjesë e këtij aksioni të rëndësishëm! Fillo nga zona ku banon! Mbaj pastër ambientin përreth dhe gjithë qytetin!

Njoftim

Njoftim

Agrichallenge, konkursi inovator i cili do të bashkojë të rinj të apasionuar pas teknologjisë dhe bujqësisë.

read more
Koncert recital nga Red Radoja

Koncert recital nga Red Radoja

Udhëtim në Lorenë

Një koncert i bukur recital në ambientet e teatrit "A.Z.Çajupi", me pianistin e mrekullueshëm Red Radoja.

Në terren për hapjen e rrugëve nga bora

Në terren për hapjen e rrugëve nga bora

Prej orëve të para të mëngjesit, në gatishmëri duke ndërhyrë me borëpastruese dhe punonjësit e NSHP-së, në qytet dhe në Njësitë Administrative, për hapjen e rrugëve dhe normalizimin e situatës.

Skënderbeu ecën i sigurt drejt sukseseve këtë sezon

Skënderbeu ecën i sigurt drejt sukseseve këtë sezon

Skënderbeu ecën i sigurt drejt sukseseve këtë sezon. Urime vajzave për lojën e bukur, paraqitjen dinjitoze dhe për fitoren 3-2 kundër ekipit Barleti Volley.

BiblioTech

BiblioTech

BiblioTech- Një hapësirë e pajisur me mjete teknologjike brenda bibliotekës së re të qytetit "Thimi Mitko". Në laboratorin e teknologjisë BiblioTech, u zhvilluan dy sesione informuese me trajnerë nga Tirana, mbi Kriptomonedhat dhe ndërtimin e një platforme Web në Wordpress (sesionin mund ta ndiqni edhe online).

Në terren për të normalizuar situatën nga reshjet e borës

Në terren për të normalizuar situatën nga reshjet e borës

Borëpastrueset dhe punëtorët e shërbimeve publike, në terren për të normalizuar situatën dhe për të lehtësuar lëvizjen e mjeteve dhe qytetarëve.

Në gatishmëri për t'u paraprirë reshjeve të dendura të borës

Në gatishmëri për t'u paraprirë reshjeve të dendura të borës

Reshjet e borës dhe temperaturat e ulta vazhdojnë të jenë prezente. Ndërmarrja e Shërbimeve Publike është në gatishmëri të plotë për çdo rast, në qytet dhe në çdo Njësi Administrative. Aktualisht borëpastrueset po punojnë për pastrimin e rrugës në fshatin Vithkuq dhe Voskopojë.

Vijon pastrimi i rrugëve nga bora në qytet dhe në Njësitë Administrative

Vijon pastrimi i rrugëve nga bora në qytet dhe në Njësitë Administrative

Prej orëve të para të mëngjesit po punohet në qytet dhe në të gjitha Njësitë Administrative me fadroma dhe borëpastruese për pastrimin e rrugëve nga bora si dhe për kriposjen e tyre. Aktualisht puna vijon në qytet dhe në të gjitha Njësitë Administrative.

Buxheti për Qytetarin 2022-2024 Bashkia Korçë

Buxheti për Qytetarin 2022-2024 i Bashkisë Korçë, i hartuar nga ekspertët e Bashki të Forta në bashkëpunim me zyrën e Financës. 

 

SHKARKO DOKUMENTIN PDF

 

 

Njoftim

Korçë më 21.01.2022

Lënda: Njoftim

Drejtuar: Këshilltarëve të Këshillit Bashkiak Korçë

                 Kryetarit të Bashkisë Korçë z.Sotiraq Filo  

Njoftohen të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak Korçë dhe Kryetari i Bashkisë Korçë z.Sotiraq Filo,  se ditën e Enjte, datë 27 Janar 2022, ora 1300  do të zhvillohet mbledhja e Këshillit në sallën e Këshillit Bashkiak,  me rend dite si më poshtë:

read more
Magjia e festave në Korçë

Magjia e festave në Korçë

KORÇA NDEZI DRITAT E FESTAVE!

Latest News

Buxheti për Qytetarin 2022-2024 Bashkia Korçë 26-01-2022
Buxheti për Qytetarin 2022-2024 i Bashkisë Korçë, i hartuar nga ekspertët e Bashki të Forta në bashkëpunim me zyrën e Financës.    SHKARKO DOKUMENTIN PDF    
Në gatishmëri për të përballuar situatën nga zjarret 08-08-2021
Në gatishmëri për të përballuar situatën e paraqitur nga zjarri i sotëm në Voskopojë. Forcat e ushtrisë së bashku më shërbimin zjarrfikës dhe punonjësit e bashkisë, janë duke punuar në terren për normalizmin e situatës.
Liriku Skënder Rusi, vlerësohet me titulli "Qytetar Nderi" 15-07-2021
Këshilli Bashkiak vlerëson me titullin "Qytetar Nderi" lirikun Skënder Rusi, në 69- vjetorin e lindjes. Për kontributin e tij të vyer si një poet që kaq shumë e deshi dhe i dha Korçës.
Korça Innovation & Technology Hub 10-04-2021
Hapet për herë të parë në Korçë qendra më e madhe inovative dhe teknologjike ne rajon.
Aleanca e Zgjeruar Kombëtare e Këshilltareve 08-03-2021
Aleanca e Zgjeruar Kombëtare e Këshilltareve është një grup informal i Aleancave të Këshilltareve të Bashkive, në të cilat janë krijuar dhe funksionojnë duke nisur nga 8 marsi i vitit 2018.  Aleanca Video
BEHU PRONAR I TOKES TENDE 03-10-2018
SHKARKO MATERIALIN E AMTP