Mbledhja e Këshillit Bashkiak

Korçë më 25.05.2016

LAJMËRIM

Këshilltarëve të Këshillit Bashkiak Korçë

Lajmërohen të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak Korçë se ditën e Martë , datë 31 Maj 2016, ora 1400, në sallën e Bashkisë (ish Gjykata) do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me rend dite:

1.      Relacion mbi dhënien e Ndihmës Ekonomike për periudhën 1-31 Maj 2016.

(Komisioni i Ndihmes Ekonomike, Strehimit dhe Politikave Sociale  znj.Irena Nikaj , z.Pajtim Myrtollari , z. Dritan Bilbili ,z.Devis Osman ,

z.  Erion Haruni)

2.   Për dhënie titulli “ Qytetar  Nderi ” (Pas vdekjes ) z.Vasil Trasha , z.Stilian Tanku, z.Jovan Kaçori .

(Komisioni i Artit, Kulturës,Arsimit dhe Sportit  znj.Irena Kallço , znj.Arsidesa Hysi , znj.Blerta Cico, znj.Ledina Alolli, z.Erjon Haruni  )

3.      Për dhënie titulli “Qytetar Nderi “ ( Pas vdekjes ) z. Peço Gaqi Polena , z. Bardhyl Vasil Taci.

(Komisioni i Artit, Kulturës, Arsimit dhe Sportit  znj.Irena Kallço , znj.Arsidesa Hysi , znj.Blerta Cico, znj.Ledina Alolli, z.Erjon Haruni  )

1. Mbledhja e Asamblesë së Shoqërisë  të vitit 2016 .Tregu i shitjes me shumicë  të frutave dhe perimeve Korçë .

(Komisioni për Ekonominë,Financat,Buxhetin dhe Investimet  z.Thanas Tona ,znj.Anika Prifti ,znj.Floalda Strati ,z.Ilir Dinellari  ,znj.Mirela

Qeleshi ,znj.Sorina Koti, z.Devis Osman )

1. Për një ndryshim në VKB nr.18 datë 17.03.2015, urdhërave  nr.88 datë 29.03.2016 dhe datë

31.03.2016 “Për detajimin e shpenzimeve ,investimeve (Detyrime nga fondi tranzitor ) për vitin 2016 .

(Komisioni për Ekonominë,Financat,Buxhetin dhe Investimet  z.Thanas Tona ,znj.Anika Prifti ,znj.Floalda Strati ,z.Ilir    Dinellari   ,znj.Mirela

Qeleshi ,znj.Sorina Koti ,z.Devis Osman )

6.   Për një shtesë në VKBnr.13 datë 03.03.2016 “ Për miratimin e taksave dhe tarifave vendore“

(Komisioni për Ekonominë,Financat,Buxhetin dhe Investimet  z.Thanas Tona ,znj.Anika Prifti ,znj.Floalda Strati ,z.Ilir     Dinellari    ,znj.Mirela Qeleshi ,znj.Sorina Koti ,z.Devis Osman )

Mbledhjet e komisioneve do të zhvillohen ditën e Hënë datë 30.05.2016, ora 1400, pranë zyrave të Bashkisë.

Kryetari i Këshillit Bashkiak

Ilir BAJLOS