Grupet pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve 2012

  1. Banda frymore
  2. Kllounët dhe Hyrja  e personaliteteve
  3. Flamurtarët
  4. Butaforia “Zemra”
  5. Grupi i aerobisë
  6. Butaforia e kuzhinierit
  7. Ushtarët me xhip
  8. Kumari dhe zaret
  9. Patinat me flamur dinamikë
  10. Kërcim “Yjet magjike”
  11. Skënderbeu (Butafori Kupa)
  12. Kërcim Marinarët
  13. Serenata (Butafori Arlekini)
  14. Grupi i Kavajës
  15. Grupi i Patosit
  16. Kërcim
  17. Butafori “Breshka ”
  18. Grupi i Serbisë
  19. Grupi i Malit të Zi
  20. Biçikletat
  21. Brazilianët
  22. Cirku i Tiranës
  23. Akademikët (Butafori Froni)
  24. Grupi i Polenës
  25. Birra
  26. Grupi i Prilepit
  27. Grupi i kërcimit
  28. Grupi i Strumicës
  29. Kërcim
  30. Xhamajkanët
  31. Joneli
  32. Grupi Rom 

Grupet pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve 2011

  1. Grupi i Kllounëve
  2. Grupi i Hyrjes
  3. Balerinët e vegjël
  4. Spanjollët
  5. Grupi i Këmbajkave dhe Patinatorëve  
  6. “Ëngjëj dhe djaj”
  7. Personazhe Vip- Fëmijësh
  8. Grupi i ftuar nga Elbasani
  9. Grupi i “AMC”
  10. “Yjet magjike”
  11. “Indianët”
  12. Grupi i Maliqit
  13. “Holiday”
  14. “Macja le të lahet”
  15. “Mambo Nr.5”
  16. "Festa e Birrës"
  17. “Ushtarët A. Muzakës”
  18. “Guzhinierët”
  19. Grupi i ftuar i Kavajës
  20. “Pranvera”
  21. “Serenata”
  22. Shkolla e Re, “Karnavali i Vjetër”
  23. Grupi “Piratët e Karaibeve”
  24. Fëmijët Fabulistë
  25. Valsi
  26. Cirku i Tiranës
  27. Kaubojsat
  28. Shkolla e Gjuhëve të Huaja, “Let Kiss”
  29. Mambo Italiane
  30. Eventi i dashurisë
  31. "Gjelat"
  32. "Buburrecat"
  33. Grupi i Baletit “Kapriciot e një femre”
  34. Grupi i ftuar nga Prilepi
  35. Grupi i Baletit “Las Vegas”
  36. Shkolla e Mesme “Ymer Dishnica”
  37. Grupi i ftuar nga Strumica
  38. Grupi Rom
  39. Grupi i Polenës

Grupet pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve 2010

  1. Banda e qytetit
  2. Grupi i Baletit të fëmijëve
  3. Shkolla 9- vjeçare “Naum Veqilharxhi”
  4. Shkolla 9- vjeçare “Nuçi Naçi”
  5. Shkolla 9- vjeçare “Thimi Marko”
  6. Shkolla 9-vjeçare “Sevasti Qiriazi”
  7. Shkolla 9-vjeçare “Mësonjëtorja”
  8. Shkolla e Mesme “Themistokli Gërmenji”
  9. Shkolla e Gjuhëve të Huaja “Faik Konica”
  10. Shkolla e Mesme Bujqësore
  11. Shkolla e Mesme “Ymer Dishnica”
  12. Shkolla e Mesme “Raqi Qirinxhi”
  13. Shkolla e Mesme Ekonomike
  14. Shkolla e Re
  15. Aktorët e Teatrit “A.Z.Çajupi”
  16. Grupi i Qendrës Kulturore “V.Mio”
  17. Qendra Kulturore e Fëmijëve
  18. Parada e Babagjyshit
  19. Grupi Rom
  20. Polena  
  21. Kavaja
  22. Shkodra
  23. Cirku i Tiranës
  24. Teatri i Kukullave, Tiranë
  25. Strumica
  26. Prilepi

Grupet pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve 2009

  1. Polena
  2. Banda e qytetit
  3. Shkolla e Mesme “Themistokli Germenji”
  4. Shkolla e Gjuheve te Huaja “Faik Konica”
  5. Shkolla e Mesme Bujqesore
  6. Shkolla e Mesme “Ymer Dishnica”
  7. Shkolla e Mesme “Raqi Qirinxhi”
  8. Shkolla e Mesme Ekonomike
  9. Aktoret e Teatrit “A.Z.Cajupi”
  10. Grupi i Qendres Kulturore “V.Mio”
  11. Shkolla 9-vjecare “Sevasti Qiriazi”
  12. Shkolla 9-vjecare “Mesonjetorja”
  13. Parada e Babagjyshit
  14. Grupi Rom
  15. Kavaja
  16. Shkodra
  17. Cirku i Tiranes
  18. Teatri i Kukullave, Tirane
  19. Strumica
  20. Prilepi
read more
back