SMART Agriculture – Projekti për zhvillimin e inovacionit në bujqësi, synon krijimin e bizneseve të reja në fermat e së ardhmes. Mbështetur nga Bashkimi Europian dhe zbatuar nga Agjensia Rajonale e Zhvillimit (SME) Korçë, në bashkëpunim me Bashkinë Korçë, ky projekt i jep mundësi për trajnim të rinjve në fushën e “Bujqësisë Inteligjente” (smart agriculture). Të punosh në bujqësi nuk ka pse të jetë e mundimshme nëse përdoret teknologjia dhe informacioni i duhur. Ftohen të rinj të cilët janë njohës apo të apasionuar pas bujqësisë apo agronomisë. Njohuritë e gjuhës angleze ose italiane (edhe fillestare) do të ishin avantazh. Të rinjtë e interesuar mund të kontaktojnë në adresën rdakorca@gmail.com. Presim aplikimin tuaj deri në 7 Mars 2021! Trajnimet do të fillojnë në 10 Mars.

www.agricolus.com

Jeni të mirëpritur!