SHPALLJE PËR VEND TË LIRË PUNE NË NDËRMARRJEN E SHËRBIMEVE MBËSHTETËSE TË ARSIMIT DHE ÇERDHES

Në zbatim të ligjit 139/2015 “Për vetëqeverisjen vendore”, ligjit nr. 7961, datë 12.7.1995 “Kodi i Punës së Republikës së Shqipërisë”, i ndryshuar, ligjit nr. 44/2015 “Kodi i Procedurës Administrative i Republikës së Shqipërisë” i ndryshuar, në Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 142 datë 12.03.2014 “Për përshkrimin dhe klasifikimin e pozicioneve të punës në institucionet e administratës shtetërore dhe institucioneve të pavaruara”, në Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 165 datë 02.03.2016 “Për grupimin e njësive të vetëqeverisjes vendore për efekt page dhe caktimin e kufijve të pagave të funksionarëve të zgjedhur e të emëruar, të nëpunësve civilë e të punonjësve administrativë të vetëqeverisjes vendore” i ndryshuar, në Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 717 datë 23.06.2009 “Për pagat e punonjësve mbështetës të institucioneve buxhetore”, të ndryshuar, ”, në Vendimin e Këshillit të Bashkisë nr. 147 datë 28.12.2020 “Mbi miratimin e buxhetit vjetor 2021 të Bashkisë Korçë”, Vendimin e Këshillit te Bashkisë nr. 146 datë 28.12.2020 “Për miratimin e nivelit të pagave të punonjësve e të personave të tjerë të zgjedhur ose të emëruar në institucionin e Bashkisë dhe Institucioneve të varësisë për vitin 2021” dhe në urdhërin e kryetarit të Bashkisë Korçë nr. 31 datë 19.01.2021 “Për miratimin e strukturës së ndërmarrjeve dhe institucioneve në varësi të Bashkisë Korçë për vitin 2021” i ndryshuar, Bashkia Korçë do të fillojë proçedurat për plotësimin vendit vakant në Ndërmarrjen e Shërbimeve Mbështetëse të Arsimit dhe Çerdhes, si më poshtë:

• 1 Psikolog në Ndërmarrjen e Shërbimeve Mbështetëse të Arsimit dhe Çerdhes

Kandidatët duhet të plotësojnë kërkesat e posaçme si vijon:

1. Të jetë shtetas shqiptar;

2. Të ketë zotësi të plotë për të vepruar;

3. Të zotërojë gjuhën shqipe, të shkruar dhe të folur;

4. Të jetë në kushte shëndetësore që e lejojnë të kryejë detyrën përkatëse;

5. Të mos jetë i dënuar me vendim të gjykatave shqiptare dhe/ose të huaja për vepra penale kundër personit, të kryera me dashje, sipas përcaktimeve në kreun II, të pjesës së posaçme të Kodit Penal;

6. Të mos jetë marrë ndaj tij nga gjykatat shqiptare dhe/ose të huaja asnjë vendim që lidhet me masat mbrojtëse ndaj dhunës në familje;

7. Ndaj tij të mos jetë marrë masa disiplinore e largimit;

8. Të zotërojë nivelin e diplomës në fushën përkatëse (Psikolog);

9. Të jetë i pajisur me licensë të ushtrimit të profesionit Psikolog;

10. Të jetë pjesë e Urdhrit të Psikologut;

11. Te ketë trajnimin dhe çertifikimin në fushën e mbrotjes së të drejtave të fëmijëve.

DOKUMENTACIONI, MËNYRA DHE AFATI I DORËZIMIT

Kandidatët duhet të dorëzojnë dokumentat si më poshtë:
– Kërkesë me shkrim;
– Curriculum vitae;
– Certifikatë e përbërjes familjare;
– Fotokopje e kartës së identitetit;
– Dëftesë ose diplomë të noterizuar;
– Listë e notave e noterizuar;
– Dëshmi kualifikimi për trajnimin në fushën e mbrojtjes së të drejtave të fëmijëve;
– Librezë pune ( në qoftë se ka punuar);
– Rekomandim nga punëdhënësi i mëparshëm;
– Dëshmi e gjendjes mjekësore;
– Dëshmi e gjendjes gjyqësore;
– Vërtetim gjykate dhe prokurorie;
– Foto – 2 copë me përmasa 4 * 5.5cm;
– Foto – 1 copë e madhe me përmasa 9* 12 cm;
– Vetdeklarim i gjëndjes gjyqësore.
Dokumentat duhet të dorëzohen me postë ose pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore pranë Bashkisë Korçë brenda datës 13.03.2021.
REZULTATET PËR FAZËN E VERIFIKIMIT PARAPRAK TË DOKUMENTACIONIT
Në datën 15.03.2021 Drejtoria e Burimeve Njerëzore në Bashkinë e Korçës do të njoftojë individualisht kandidatët fitues që plotësojnë kushtet dhe kërkesat e posaçme.