Njoftim për Buxhetimin me Pjesëmarrje në Rajoni Administrativ Nr. 1

Bashkia Korçë, në kuadër të programit “Bashkia për qytetarët”, ka filluar proçesin e përgatitjes së projektbuxhetit për vitin 2017.

”Buxhetimi me Pjesëmarrje”, ju ofron mundësinë për të vendosur së bashku me pushtetin vendor qytetarëve dhe banorëve të njësive administrative të bashkisë së madhe në Korçë, të thonë fjalën e tyre dhe të votojnë për prioritetet, të cilat ata i konsiderojnë më të rëndësishme në lagjen apo komunën ku banojnë.

Në takimin e hapur që do të zhvillohet me banorët  e Rajonit 1 (lagjet 1,2,3,10,11,12,) do të kemi mundësinë për të diskutuar mbi Projekt Buxhetin e Investimeve për vitin 2017.

Ju mirëpresim: Ditën e Mërkurë, Dt.30.11.2016, Ora:1800, Vendi i Takimit:”Qendra Komunitare e Moshës së Tretë” tek L.12, në kryqëzimi i Rr. “Veteranët” me Rr. “Janaq Kilica”.

Për një qytet më të mirë PËR VETEN DHE FËMIJËT TUAJ!

FJALËN E KE TI!