Ftesë për negociata

Korce me __30_/_06__/2016

FTESE PER NEGOCIATA

Për:

Mediat elektronike dhe mediat e shkruara

1.R.T.V.Korca  2. Televizioni Lobi 3.Gazeta Koha Jone 4.Gazeta Mapo  5.Gazeta Dita 6.Gazeta Standart 7.Gazeta Ballkan 8.Gazeta Intervista 9.Gazeta Shqiptare

Bashkia Korce ne mbeshtetje te Vendimit nr.1195, date 05.08.2008 “Per blerjen , zhvillimin , prodhimin e programeve a reklamave per transmetim nga operatoret radiotelevizive ose botim ne median e shkruar , dhe per kontratat, per kohe transmetimi nga organet e administrates shteterore”kerkon te realizoje proceduren per publikimin:

– Njoftimi ne median elektronike i informacionit per :

Njoftim per shpalljen e procedures se konkurimit public “Restaurimi I objekteve te  Pazarit  Korce ,Loti 2

-Me fond limit  prej  2000 lek  pa t.v.sh. (dymije)lek.

– Njoftim ne median e shkruar me fond limit 12,000 lek pa TVSH (dymbedhjet mije lek)

3.Nevoja e kryerjes se njoftimit eshte per te realizuar njoftimin publik,per pjesmarrje te gjere te subjekteve te interesuara si dhe per te zbatuar te gjitha ligjet ne fuqi si dhe te realizohen kerkesat e kontrates se nenshkruar.

4.Shpeshtesia dhe periudha e shfaqjes se njoftimit: – 2 here gjithsej, ne date 12.07.2016 dhe 13.07.2016

Afati i fundit per paraqitjen e konfirmimeve nga organet e masmedias/ agjencite e specializuara eshte deri me dt. 04.07.2016, ne oren 11.00, prane Bashkise Korce

Konfirmimet per vazhdimesine e negociatave: Konfirmimet duhet te vijne te gjitha ne nje dite te vetme, te mbyllura ne zarf, te shenuara me adrese dhe emertimin e subjektit, ne rast te kundert ata do te refuzohen dhe do te kthehen te pahapura.

Rrjedhimisht, jeni i lutur të paraqisni pranë autoritetit tone :

Emri                            Bashkia KORCE

Adresa                         Rr.28 nentori, KORCE

Tel/Fax                        0822433-53

Adresa e Internetit      bashkiakorce@gmail.com

në emër të

Komisionit per Ndjekjen e Procedurave per Realizimin dhe Transmetimin e Reklames.

Gjuha(-ët) për hartimin e ofertave janë:shqip

Permbajtja e reklames :

FORMULARI I NJOFTIMIT TË KONKURRIMIT PUBLIK

PËR RESTAURIM

1.  Institucioni  Bashkia Korçë njofton subjektet e interesuara të licencuara për restaurim të marrin pjesë me ofertat e tyre publike në konkursin publik  të shpallur nga ky institucion.

2.Objekti që do të restaurohet është “ Restaurimi i objekteve të pazarit Korçë, Loti2” dhe ndodhet në : Pazari I vjetër i qytetit te Korçës.

3.  Fondi limit i vënë në dispozicion nga buxheti i shtetit është : 139.304.994 lek (pa tvsh).

4. Data e përfundimit të restaurimit eshte 18 muaj , nga data e lidhjes së kontratës.

5. Afati i fundit për dorëzimin e ofertave është  data_21.07.2016, ora 12:00, ne zyrën e protokollit të institucionit.   Ofertat e paraqitura pas këtij afati do të refuzohen.

6.  Kandidatët e interesuar mund të inspektojnë dokumentet e restaurimit, nga ora 11:00 deri 12:00, pranë Bashkise Korce, Kati I dyte,Zyra Nr 12, Sektori i  Prokurimeve Publike .

7.  Dokumentet standarde të restaurimit mund të tërhiqen pranë institucionit në bazë të kërkesës me shkrim, nga ora 10:00  deri 12:00.

8. Ofertat duhet të shoqërohen nga dokumente ligjorë dhe administrativë origjinalë ose kopje të noterizuara si provë e kërkesave kualifikuese të përcaktuara në dokumentat standarde të restaurimit, të miratuara për këtë qëllim.

9. Ofertat do të shqyrtohen nga komisioni i vlerësimit në datë 21.07.2016 , ora 12:00 ne Bashkine Korce,Kati i dyte,Salla e mbledhjeve.

10.  Përfaqësues të autorizuar me shkrim të ofertuesve janë të ftuar të ndjekin hapjen e ofertave.

Qellimi I ketyre publikimeve do te jete njohja me zhvillimet e procedures se konkurimit public te Bashkise nga operatoret per pjesmarrje si dhe per te realizuar konkurence,transparencen ne procedurat e konkurimit.

Përzgjedhja e ofertave do te behet sipas pikës nr. 7 te VKM nr. 1195 date 5.8.2008

Dokumenta per tu paraqitur nga ofertuesi :

Oferta e plotesuar , Ekstrakt I rregjistrit tregtar, cv e operatorit pjesmarres.

Oferta ekonomike do te jete e paraqitur ne Lek pa TVSH

Ofertuesit kanë të drejtë të marrin pjesë në proçesin e hapjes së ofertave perfaqesuesit apo

personat me autorizim.

Ofertat duhet të jenë të mbyllura në zarf, të vulosura dhe do të dorëzohen nga përfaqësuesit e shoqërive zyrtarisht pranë Bashkise Korce ne zyren e protokoll arkivit në datën dhe orën e përcaktuar ose ne adresen elektronike te Bashkise Korce.

Komisioni nuk do të pranojë asnjë ofertë e cila do të dorëzohet tej afatit të përcaktuar dhe jo në përputhje me kërkesat e mësipërme.

Jemi ne pritje te konfirmimit tuaj .

Afati i fundit per pranimin e dokumentave eshte data dt. 04.07.2016 ne oren 11.00.

Ngelemi ne pritje te pjesemarjes tuaj.

Kryetari

SOTIRAQ FILO