NJOFTIM

Date: ___/06/2016

FORMULARI I NJOFTIMIT TË KONKURRIMIT PUBLIK

PËR RESTAURIM

1.  Institucioni  Bashkia Korçë njofton subjektet e interesuara të licencuara për restaurim të marrin pjesë me ofertat e tyre publike në konkursin publik  të shpallur nga ky institucion.

2.Objekti që do të restaurohet është “ Restaurimi i objekteve të pazarit Korçë, Loti2” dhe ndodhet në : Pazari I vjetër i qytetit te Korçës.

3.  Fondi limit i vënë në dispozicion nga buxheti i shtetit është : 139.304.994 lek (pa tvsh).

4. Data e përfundimit të restaurimit eshte 18 muaj , nga data e lidhjes së kontratës.

5. Afati i fundit për dorëzimin e ofertave është  data_21.07.2016, ora 12:00, ne zyrën e protokollit të institucionit.   Ofertat e paraqitura pas këtij afati do të refuzohen.

6.  Kandidatët e interesuar mund të inspektojnë dokumentet e restaurimit, nga ora 11:00 deri 12:00, pranë Bashkise Korce, Kati I dyte,Zyra Nr 12, Sektori i  Prokurimeve Publike .

7.  Dokumentet standarde të restaurimit mund të tërhiqen pranë institucionit në bazë të kërkesës me shkrim, nga ora 10:00  deri 12:00.

8. Ofertat duhet të shoqërohen nga dokumente ligjorë dhe administrativë origjinalë ose kopje të noterizuara si provë e kërkesave kualifikuese të përcaktuara në dokumentat standarde të restaurimit, të miratuara për këtë qëllim.

9. Ofertat do të shqyrtohen nga komisioni i vlerësimit në datë 21.07.2016 , ora 12:00 ne Bashkine Korce,Kati i dyte,Salla e mbledhjeve.

10.  Përfaqësues të autorizuar me shkrim të ofertuesve janë të ftuar të ndjekin hapjen e ofertave.

KRYETARI

SOTIRAQ FILO