Mbledhje e Këshillit Bashkiak

KORÇË

Korçë më 28.04.2016

LAJMËRIM

Lajmërohen të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak Korçë se ditën e Mërkure , datë 04 Maj 2016, ora 1400, në sallën e Bashkisë (ish Gjykata) do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me rend dite:

1.      Relacion mbi dhënien e Ndihmës Ekonomike për periudhën 1-30 Prill 2016.

(Komisioni i Ndihmes Ekonomike, Strehimit dhe Politikave Sociale  znj.Irena Nikaj , z.Pajtim Myrtollari , z. Dritan Bilbili ,z.Devis Osman , z. Erion Haruni)

2.  Thirrje e mbledhjes së Asamblesë të aksionerëve të shoqërisë “ Ujësjellës Kanalizime  “ Korçë   Sh.A .

(Komisioni per Ceshtjet Ligjore dhe Pronat , znj.Evis Mico , znj.Arsidesa Hysi , z. Shkelqim Kajmaku ,z.Andrea Mano , z. Fredi Xhemo dhe Komisioni per Ekonomine , Financat, Buxhetin dhe Investimet, z.Thanas Tona ,znj.Anika Prifti , znj.Floalda Strati ,z.Ilir Dinellari, znj Mirela Qeleshi , znj.Sorina Koti, z.Devis Osman )

Mbledhjet e komisioneve do të zhvillohen ditën e Marte datë 03.05.2016, ora 1400, pranë zyrave të Bashkisë.

Kryetari i Këshillit Bashkiak

Ilir BAJLOS