Mbledhja e Këshillit Bashkiak

Korçë më 15.03.2016

LAJMËRIM

Këshilltarëve të Këshillit Bashkiak Korçë

Lajmërohen të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak Korçë se ditën e Mërkure , datë 20 Prill 2016, ora 1400, në sallën e Bashkisë (ish Gjykata) do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me rend dite:

1.      Relacion per miratimin e planit vjetor te pranimit ne shërbimin civil per institucionin e  Bashkisë   Korçë .

(Komisioni per Ceshtjet Ligjore dhe Pronat , znj.Evis Mico , znj.Arsidesa Hysi , z. Shkelqim Kajmaku ,z.Andrea Mano , z. Fredi Xhemo)

2.  Relacion për nje shtesë ne VKB nr.13, datë 03.03.2016  “Për miratimin e taksave dhe tarifave  vendore “.

3.  Relacion per disa ndryshime , në VKB Nr 18 , date 17.03.2016  “ Per miratimin e Buxhetit te vitit 2016  të  Bashkisë  Korcë “ .

4.  Relacion per disa shtesa ne  Prioritetet  e  Investimeve per vitin 2016. Miratuar me vendim te K.B nr.21, datë 30.03.2016 .

(Komisioni i Rregullimit dhe Menaxhimit te Territorit dhe Urbanistikes  z.Raqi Themeli , znj.Ana Verushi , z. Viktor Qylafi , z.

Flamur Sala , z. Zalo Bregu ).

5. .Informacion mbi detajimin e shpenzimeve korrente dhe Investimeve sipas programeve te Bashkise dhe Institucioneve te varesise per vitin 2016.

(Komisioni per Ekonomine ,Financat,Buxhetin dhe Investimet, z.Thanas Tona ,znj.Anika Prifti , znj.Floalda Strati ,z.Ilir Dinellari, znj Mirela Qeleshi , znj.Sorina Koti, z.Devis Osman )

6. Informacion per nxjerrjen jashte perdorimit te materialeve te Inventarit Ekonomik dhe atij te imët.

Mbledhjet e komisioneve do të zhvillohen ditën e Marte datë 19.04.2016, ora 1400, pranë zyrave të Bashkisë.

Kryetari i Këshillit Bashkiak

Ilir BAJLOS