NJOFTIM

BASHKIA KORÇË

Korçë, datë 07. 04. 2016

NJOFTIM

Bashkia Korçë është e interesuar të marrë me qera ambjentet e një apartamenti me hapësirë banimi 2+1, në lagjet jo periferike të qytetit.

Ky apartament duhet  të jetë i pajisur me orenditë e nevojshme dhe pajisje eletro-shtëpiake, të ketë kushte optimale jetese, të jetë i pajisur me një tualet në kushte higjeno-sanitare të mira.

Hyrja e pallatit  të jetë në kontakt të afërt me rrugën kryesore. Apartamenti preferohet të jetë në katin e dytë të banimit.

Subjektet ose personat fizikë që kanë ambjente me kushtet e mësipërme, duhet të dorëzojnë në Sportelet e Informacionit në Bashki dokumentacionin e mëposhtëm :

·        Oferta me vlerën e qerasë mujore të firmosur nga subjekti /personi fizik

·        Çertifikatë e vërtetimit të pronësisë të lëshuar nga ZRPP

·        Hartën treguese të regjistrimit të lëshuar nga ZRPP

·        Kartelën e pasurisë të lëshuar nga ZRPP

·        Fotokopje të kartës së identitetit për personat fizikë

·        Numrin e kontaktit ( celular ose fiks)

Personat fizikë nuk duhet të jenë debitorë në OSSHE dhe UKKO.