Mbledhja e Këshillit Bashkiak

Korçë më 24.03.2016

LAJMËRIM

Këshilltarëve të Këshillit Bashkiak Korçë

Lajmërohen të gjithë këshilltarët e Këshillit Bashkiak Korçë se ditën e Mërkurë , datë 30 Mars 2016, ora 1400, në sallën e Bashkisë (ish Gjykata) do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me rend dite:

1.  Relacion mbi dhënien e Ndihmës Ekonomike për periudhën 1- 31 Mars 2016 .

(Komisioni i Ndihmës Ekonomike, Strehimit dhe Politikave Sociale znj. Irena Nikaj , z. Pajtim Myrtollari , z. Dritan    Bilbili ,  z.        Devis Osman z. Erjon Haruni )

2.  Relacion për përcaktimin e  Prioriteteve të Investimeve për vitin 2016.

(Komisioni i Rregullimit dhe Menaxhimit të Territorit dhe Urbanistikës  z.Raqi Themeli , znj.Ana Verushi , z. Viktor Qylafi , z. Flamur Sala , z. Zalo Bregu ).

3.  Relacion për dhënien me huapërdorje pa shpërblim në favor të Agjensisë Rajonale të Zhvillimit Korçë të sipërfaqes prej 1320 mtë ndodhur tek godina e inkubatorit të biznesit ,ish UMB.

(Komisioni për Çështjet Ligjore dhe Pronat , znj.Evis Mico , znj,Viola Palla  , z. Shkëlqim Kajmaku ,z.Andrea Mano , z. Fredi Xhemo)

4.  Relacion për ndryshimin e pikës 2 , të vendimit të Këshillit Bashkiak Nr 6, datë 17.02.2011  “ Mbi përcaktimin e kritereve për përzgjedhjen nëpërmjet konkurrimit të subjektit që do të kryejë transportin qytetës   (urban )  në të dy linjat e qytetit te Korçës , me subvencionim

(Komisioni i Menaxhimit të Shërbimeve znj.Lindita Kaçani , zj Gerla Koleci , znj.Raimonda Xega , znj. Lorenca Cukali , znj.Mirela Qeleshi )

Mbledhjet e komisioneve do të zhvillohen ditën e Martë datë 29.03.2016, ora 1400, pranë zyrave të Bashkisë.

Kryetari i Këshillit Bashkiak

Ilir BAJLOS