Lajmërohen të gjithë qytetarët e Korçës se ditën e Premte, datë 13.3.2015, ora 9.30, në ambjentet e Bibliotekës së qytetit Korçë do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me këtë rend dite:

1.    Dhënie titulli “Qytetar Nderi”, Z.Efthim Mitko (pas vdekjes).

2.    Mbi miratimin e realizimit të Buxhetit të Bashkisë dhe Institucioneve të Vartësisë për Vitin 2014.

3.    Mbi miratimin e Buxhetit të Bashkisë dhe Institucioneve të Vartësisë për vitin 2015.

4.    Relacion për përcaktimin e prioriteteve të investimeve për vitin 2015.

5.    Relacion për disa ndryshime në Vendimin e Këshillit Bashkiak Korçë Nr 2, dt 28.01.2015, “Mbi strukturën dhe Pagat e Admistratës së Ndërmarrjeve dhe Institucioneve në Vartësi të Bashkisë Korçë”.

6.    Relacion për miratimin e planit vjetor të pranimit në shërbimin civil për institucionin e Bashkisë Korçë.

7.    Për fillimin e procedurave të shitjes në ankand të aktiveve të dala jashtë përdorimit në pronësi të NSHMAÇ.

8.    Për heqjen e tabelave reklamuese të vendosura brenda territorit të Bashkisë Korçë.

9.    Për kalimin në pronësi të Entit Kombëtar të banesave të truallit me sipërfaqe prej 1700 m2 i ndodhur tek reparti 741.

Bashkia Korçë