Në kuader të zbatimit të dy projekteve të Bashkisë Korçë:

1.      Qëndra ditore për fëmijë, fuqizimi i fëmijëve rom dhe egjiptian.

2.      Qëndra komunitare për moshën e tretë.

Bashkia Korcë njofton se kërkohen ambient me qera sipas kritereve te mëposhtme:

• Një ambient me sipërfaqe 140mnë Lagjen 7. Ky ambient duhet të jetë i ndarë në dy pjesë që komunikojnë me njëra tjetrën. Një prej ambienteve duhet të jetë i pajisur me kuzhinë dhe orenditë e nevojshme në të, 10 tavolina ngrënie dhe 30 karrige. Ndërsa, ambienti tjetër duhet të jetë i përshtatshëm si sallë studimi dhe i pajisur me banka e karrige për 30 nxënës. Ambienti duhet të ketë një tualet dhe të jetë në kontakt të afërt me rrugën kryesore.
  • Tre ambiente, specifikisht në lagjet 7, 12,15 me sipërfaqe mbi 60m2 , të pajisura me një tualet, 10 tavolina dhe 40 karrige. Këto ambiente duhet të jenë në katet e para të banesave dhe gjithashtu në kontakt të afërt me rrugën kryesore.

Subjektet ose personat fizikë që kanë ambjente me kushtet e mësipërme, duhet të dorëzojnë pranë Drejtorisë së Kujdesit Social Bashkia Korcë,  dokumentacionin e mëposhtëm:

>Oferta me vlerën e qerasë mujore të firmosura nga subjekti/personi fizik

>Certifikatën e vërtetimit të pronësisë të lëshuar nga ZRPP

>Hartën treguese të regjistrimit të lëshuar nga ZRPP

>Kartelën e pasurisë të lëshuar nga ZRPP

>Fotokopje të kartës së identitetit për personat fizikë

Afati i fundit i dorëzimit të dokumentacionit është 5 ditë brenda publikimit të njoftimit.