Shtohen 6000 fidanë të rinj në sipërfaqet e gjelbra

Filluam transformimin e kurorës së gjelbër të qytetit.

Parku "Rinia" në Korçë

Parku i Korçës me një shtrirje prej 100 mijë metrash katror, është i veçantë sa i përket shumëllojshmërisë së drurëve dhe bimësisë. Është krijuar 60 vjet më parë për të qenë mushkëria e Korçës në veriperëndim të qytetit dhe frekuentohet nga dhjetëra qytetarë të moshave të ndryshme. Në fundjavë ai është edhe më i populluar nga shëtitjet e familjarëve, turistëve dhe aktivitetet sportive të të rinjve. Falë investimit madhor për rehabilitimin e tij, shndërruam këtë pjesë të gjelbër të Korçës në një park model me standarde europiane me qëllim që të jetë sërish dhe vetëm në funksion të qytetarëve.

Lagje Dukas, fshati Vithkuq

Punime të njëpasnjëshme të Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike, Bashkia Korçë, në të gjithë fshatrat e njësive administrative. Pastrim dhe sistemim i rrugëve dhe lulishtes në lagjen Dukas të fshatit Vithkuq.

Lulishte e re në Lgj. 16, Rr. "Gaqo Avrazi".

Ka filluar puna për ndërtimin e një tjetër lulishteje në qytet me sipërfaqe prej 800 m2, në Lgj. 16, Rr. "Gaqo Avrazi". Ndërmarrja e Shërbimeve Publike pranë Bashkisë Korçë pasi ka bërë sistemimin dhe nivelimin e zonës duke larguar një sasi të madhe dheu, do të vazhdojë me vendosjen e bordurave, stolave dhe elementëve të tjerë të nevojshëm për të krijuar një ambjent të hijeshuar dhe çlodhës për banorët. ‪#‎KorçaeGjelbër‬