Parku "Rinia" në Korçë

Parku i Korçës me një shtrirje prej 100 mijë metrash katror, është i veçantë sa i përket shumëllojshmërisë së drurëve dhe bimësisë. Është krijuar 60 vjet më parë për të qenë mushkëria e Korçës në veriperëndim të qytetit dhe frekuentohet nga dhjetëra qytetarë të moshave të ndryshme. Në fundjavë ai është edhe më i populluar nga shëtitjet e familjarëve, turistëve dhe aktivitetet sportive të të rinjve. Falë investimit madhor për rehabilitimin e tij, shndërruam këtë pjesë të gjelbër të Korçës në një park model me standarde europiane me qëllim që të jetë sërish dhe vetëm në funksion të qytetarëve.

Lagje Dukas, fshati Vithkuq

Punime të njëpasnjëshme të Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike, Bashkia Korçë, në të gjithë fshatrat e njësive administrative. Pastrim dhe sistemim i rrugëve dhe lulishtes në lagjen Dukas të fshatit Vithkuq.

Lulishte e re në Lgj. 16, Rr. "Gaqo Avrazi".

Ka filluar puna për ndërtimin e një tjetër lulishteje në qytet me sipërfaqe prej 800 m2, në Lgj. 16, Rr. "Gaqo Avrazi". Ndërmarrja e Shërbimeve Publike pranë Bashkisë Korçë pasi ka bërë sistemimin dhe nivelimin e zonës duke larguar një sasi të madhe dheu, do të vazhdojë me vendosjen e bordurave, stolave dhe elementëve të tjerë të nevojshëm për të krijuar një ambjent të hijeshuar dhe çlodhës për banorët. ‪#‎KorçaeGjelbër‬

Më shumë hapësira të gjelbra në lagjen 16 të qytetit

Vazhdon puna për pastrimin e çdo territori të qytetit. NSHP ka larguar inertet në një prej shesheve para pallateve në lagjen 16 të qytetit. Kjo hapësirë pas pastrimit do të sistemohet duke u kthyer në një lulishte që vjen në harmoni me infrastrukturën e zonës. ‪#‎KorçaeGjelbër‬