Njoftim për qendrat ditore të fëmijëve.

Në kuadër të zbatimit të projektit të Bashkisë Korçë:

1.      Qëndra ditore për fëmijë, fuqizimi i fëmijëve rom dhe egjiptian.

Bashkia Korcë njofton se kërkohen ambjent me qera sipas kritereve të mëposhtme:

read more

Komedia "Boeing Boeing"

Komedia brilante "Boeing Boeing" ndalon ne Teatri Korces me 21-22-23 Dhjetor ora 19:00.
Ngjarjet e vepres ndodhin ne Paris ne ditet e sotme.Nje komedi e bujshme, me incidente te hareshme dhe ngaterrim identitetesh, "Boeing Boeing" paraqet aventurat dashurore te beqarit francez Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe...Vepra e autorit francez Marc Camoletti me regji nga Kico Londo vjen ne skene me aktoret Amos Muj Zaharia, Rudina Dembacaj, Gentian Zenelaj, Alessia Xhemalaj, Andia Xhunga, Linda Jarani.
Ju presim ne teatrin tone... 
Nxitoni te rezervoni ne 069915131.

NJOFTIM

REPUBLIKA E SHQIPËRISË

KËSHILLI BASHKIAK

KORCË

                                                                                                                                 Korçë më  16 .12 .2017

 

LAJMËRIM   

Ditën e Enjte, datë  21 Dhjetor 2017ora 1400, në sallën e Bashkisë (ish Gjykata) do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak me rend dite: 

read more

"Artistët urojnë gëzuar"

Një spektakël i veçantë për publikun korçar me numrat më të bukur artistik. Këngë, humor, balet, dhurata e gjithçka që jep ngjyrat dhe atmosferën e muajit më të veçantë të vitit. Në 17 -18 dhjetor ju presim në teatër me artistët korçarë dhe të ftuar specialë aktorët e humorit, Bes Kallaku dhe Erion Isai.

back