Ambasadori i OSBE-se Florian Rauning viziton Bashkine Korce

Ambasadori i OSBE-se ne Shqiperi Florian Rauning vizitoi Bashkine e Korçes, ku u takua me kryebashkiakun Sotiraq Filo dhe stafin e tij. Ambasadori Rauning pervecse shprehu simpatine dhe kenaqesine qe i japin vizitat ne qytetin e Korces shprehu edhe urimin e tij per arritjen e fundit ne drejtim te marrjes te statusit per Bashkimin Europian. Kryetari i Bashkise Sotiraq Filo beri per Z.Rauning nje prezantim te investimeve infrastrukturore qe jane bere ne qytetin e Korces , si edhe prezantoi te gjitha prioritetet dhe sfidat qe ka bashkia per te ardhmen. Ambasadori Rauning pervecse e pergezoi Kryebashkiakun per punen e mire qe ka bere dhe po ben ne qytetin e Korces shprehu gjithashtu mirenjohjen per gadishmerine qe tregoi bashkia per mbeshtetjen e aktivitetit sensibilizues ne lidhje me dhunen ne familje dhe sidomos dhunen ndaj grave. Nismes me sloganin “Mos Hesht, Stop Dhunes” ju bashkuan dhe personalitete te institucioneve te ndryshme .