7 Marsi me mesues pensioniste te qytetit te Korces 27-05-2014

7 Marsi me mesues pensioniste te qytetit te Korces

Per te disatin vit rradhazi, Bashkia Korce ka organizuar nje pritje te ngrohte per mesuesit pensioniste te qytetit te Korces. Me ndjesi të veçantë respekti e adhurimi, sidomos veteranëve të arsimit të cilët sherbyen me devotshmeri për edukimin e shume brezave, stafi i bashkise ju rezervoi kete pritje te vecante per ta bere kete dite edhe me te bukur .
Mësuesit janë thesari i nje kombi dhe ata janë shumë të pasur me kujtimet e bukura dhe respektin e ish nxënësve. Ne kete pritje ata jane pershendetur nga Zv.kryetari i Bashkise Korce Stefan Germenji, Drejtori i DAR Kristaq Grabocka si edhe nga Prefekti i Qarkut Korce Ardit Konomi. Nje emocion te vecante ka sjelle per te pranishmit edhe fituesi i konkursit Eseja me e mire (dedikuar mesuesit), Kistian Petro i cili u vleresua me nje certifikate nga Bashkia Korce.