NJOFTIM

Ne kuader te zbatimit te projekteve te Bashkise Korce:
1. Qendra ditore per femije, fuqizimi i femijeve rom dhe egjiptiane
2. Qendra komunitare per moshen e trete

Bashkia Korce njofton se kerkohen ambjent me qera sipas kritereve te meposhtme:
- Nje ambjent me siperfaqe 140 m2 ne Lagjen 7. Ky ambjent duhet te jete i ndare ne dy pjese qe komunikojne me njera-tjetren. Nje prej ambjenteve duhet te jete i pajisur me kuzhine dhe orendite e nevojshme ne te, 10 tavolina ngrenie, 30 karrige. Ndersa ambjenti tjeter duhet te jete i pershtatshem si salle studimi dhe i pajisur me banka e karrike per 30 nxenes. Ambjenti duhet te kete nje tualet dhe te jete ne kontakt te afert me rrugen kryesore.
- Tre ambjente, specifikisht ne lagjet 7,12,15 me siperfaqe mbi 60 m2, te pajisura me nje tualet,10 tavolina dhe 40 karrike. Keto ambjente duhet te jene ne katet e para te banesave dhe gjithashtu ne kontakt te afert me rrugen kryesore.

Subjektet ose personat fizike qe kane ambjente me kushtet e mesiperme, duhet te dorezojne prane Drejtorise se Kujdesit Social Bashkia Korce,dokumentacionin e meposhtem:
-Oferta me vleren e qerase mujore te firmosura nga subjekti/personi fizik
-Certifikaten e verifikimit te pronesise te leshuar nga ZRPP
-Harten treguese te rregjistrimit nga ZRPP
-Kartelen e pasurise te leshuar nga ZRPP
-Fotokopje te kartes se identitetit per personat fizike

Afati i fundit i dorezimit te dokumentacionit eshte 5 dite brenda publikimit te njoftimit.